Ošetrovanie a údržba kožených kabeliek
Posted in Novinky
Kožené výrobky majú sami o sebe dlhú životnosť. Pokiaľ ale chcete ich životnosť predĺžiť neobídete sa bez pravidelného ošetrenia. Ako ale ošetrovať kožené výrobky.

Bežná údržba a odstránenie nečistôt

Drobné nečistoty z hladkej kože odstránite pomocou mydlovej peny a handričky. Aby nevznikli nevzhľadné mapy, kožené výrobky nepremáčajte. Určite neodporúčame používať bežné saponáty, ktoré by mohli kožu odmastiť a narušiť. Hrubšie nečistoty sa odstraňujú špeciálnymi prípravkami, ktoré sú ku koži šetrné. Do veľkých nečistôt sa nepúšťajte sami a prenechajte to na špecializované čistiarne kože.

Prevencia

Na kožené kabelky existujú špeciálne balzamy, ktoré kožu ošetria a vytvoria ochranný film. Tieto prípravky si môžete zakúpiť v špecializovaných predajniach s obuvou. Nanesenie ochranného prípravku nie je trvalé a malo by sa pravidelne opakovať.

Velúrová koža /semiš/ a Nubuk

Velúr alebo semiš je koža s vyšším vlasom ako nubuk. Nubuk je brúsená koža bez vlasu. Hneď pred prvým použitím treba velúr aj nubuk impregnovať. Ochránite tým výrobok pred dažďom a rýchlym znečistením. Na čistenie tejto  kože sa používajú špeciálne čistiace gumy. Na bledé kože treba dávať zvlášť pozor, aby ste ich nezašpinili od oblečenia, ktoré púšťa farbu. Impregnovanie kožených kabeliek treba opakovať v pravidelných intervaloch.

Zatiaľ žiadne recenzie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Napíšte čo chcete nájsť a potvrdte

Nákupný košík